Ділова гра "Прогноз курсу гривні"

     Мета гри. 1. Скласти свій прогноз курсу гривні. 2. Взявши участь у серії ігор перевірити на практиці положення теореми Кондорсе, встановити залежність точності колективного прогнозу від кількості поданих індивідуальних прогнозів.

     Метод ринку передбачень ґрунтується на теоремі Кондорсе (не плутати з принципом Кондорсе) про журі присяжних, згідно з якою, якщо ймовірність вірного передбачення кожного незалежного експерта більша за 50%, то ймовірність того, що група експертів зробить правильне передбачення наближається до 100% зі збільшенням кількості експертів. Необхідними умовами при цьому є незалежність експертів( у деяких варіантах теореми вона не виключається) і їхня компетентність (наявність деякого розуміння проблеми), а також їхня децентралізація і різнорідність. Важливою умовою є і мотивація експертів.

    У розділі сайту Прогнози Ви можете скласти свій прогноз курсу гривні, дізнатись про кількість поданих індивідуальних прогнозів, найвищий і найнижчий прогнози, колективний прогноз. Колективний Інтернет-прогноз розраховується як середнє арифметичне представлених індивідуальних прогнозів.  При великій розкиданості експертних даних ефективність середньоарифметичної може бути недостатньою. Щоб відсікти випадкові крайні оцінки ділиться систематизований ряд одержаних оцінок на чотири частини (кварталі), по 25% оцінок у кожній. Прогноз робиться на основі другого и третього квартилів. Також враховується медіана (середня величина між другим і третім квартилями), яка поділяє оцінки експертів так, щоб кількість оцінок з більшими і меншими значеннями відносно певної середньої величини були рівними.

     У розділі Обговорення групи Ви можете зробити свої висновки, прийняти участь в обговоренні результатів гри.

 

 Ми намагаємося з'ясувати чи придатний метод ринку передбачень для прогнозу курсів валют; за яких умов; як правильно його організувати.
Ринки передбачень у США організовані подібно торгівлі на біржі ф'ючерсів. Враховуючи те , що в Україні ще не сформувалась культура торгівлі на біржі ф'ючерсів, ми організували ринок передбачень у формі ділової гри "Прогноз офіційного курсу гривні на кінець місяця", в якій перемагає той хто зробить свій прогноз раніше і точніше за інших учасників. На факультеті у своєму університеті ми прогнозували і події і числові параметри і отримали високу точність прогнозів. Зараз гру розмістили на сайті і Інтернет-користувачі мають змогу позмагатись у складанні прогнозів і прийняти участь у складанні колективного прогнозу, чим більшою буде кількість учасників, тим точнішим буде прогноз ( якщо справедлива теорема Кондорсе ). Але залишається ще багато питань. Наприклад, чи коректним є посилання на теорему Кондорсе при складанні числового прогнозу?
Якщо хтось має досвід організації "ринку передбачень" для прогнозування курсів валют поділіться досвідом.